.

Прогнози за "Оскар" 2018: Кой трябва да спечели и кой ще спечели наградите

Съгласни ли сте с прогнозите на "Consequence of Sound"?
Лейди Бърд / Lady Bird
Снимка: Лейди Бърд / Lady Bird

Филмовият редактор Доминик Сюзън-Майер от "Consequence of Sound" прогнозира победителите от наградите "Оскар" 2018. Във вторник Филмовата академия на САЩ обяви номинациите за 90-ото издание на най-престижните кино награди. Докато тръпнем в очакване на церемонията по връчването им на 4 март, нека видим прогнозите за това кой трябва да спечели и кой ще спечели Оскарите тази година!

Пълен списък на номинираните филми за наградите "Оскар" 2018"Формата на водата" води с 13 номинации за престижните статуетки

Най-добър филм

Призови ме с твоето име / Call Me By Your Name

Най-мрачният час / Darkest Hour

Дюнкерк / Dunkirk

Бягай! / Get Out

Лейди Бърд / Lady Bird

Призрачна нишка / Phantom Thread

Вестник на властта / The Post

Формата на водата / The Shape of Water

Три билборда извън града / Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

 

Кой трябва да спечели: Бягай! / Get Out

Кой ще спечели: Лейди Бърд / Lady Bird

=============================

Най-добър режисьор

Кристофър Нолан - Dunkirk

Джордан Пийл - Get Out

Грета Гъруиг - Lady Bird

Пол Томас Андерсън - Phantom Thread

Гийермо дел Торо - The Shape of Water

 

Кой трябва да спечели: Кристофър Нолан за Dunkirk

Кой ще спечели: Гийермо дел Торо за The Shape of Water

=============================

Най-добра актриса

Сали Хокинс - The Shape of Water

Франсис Макдорман - Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Марго Роби - I, Tonya

Сирша Ронан - Lady Bird

Мерил Стрийп - The Post

 

Кой трябва да спечели:

Кой ще спечели: Франсис Макдорман за Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

=============================

Най-добър актьор

Тимъти Шаламет - Call Me by Your Name

Даниъл Дей-Люис - Phantom Thread

Даниел Калууя - Get Out

Гари Олдман - Darkest Hour

Дензъл Уошингтън - Roman J. Israel, Esq

 

Кой трябва да спечели: 

Кой ще спечели: Гари Олдман за Darkest Hour

=============================

Най-добър оригинален сценарий

The Big Sick

Get Out

Lady Bird

The Shape of Water

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

 

Кой трябва да спечели: Джордан Пийл за Get Out

Кой ще спечели: Джордан Пийл за Get Out

=============================

Най-добър адаптиран сценарий

Call Me By Your Name

The Disaster Artist

Logan

Molly's Game

Mudbound

 

Кой трябва да спечели: Скот Франк, Джеймс Манголд и Майкъл Грийн за Logan

Кой ще спечели: Джеймс Айвъри за Call Me By Your Name

=============================

Най-добра анимация

Бебе бос / The Boss Baby

The Breadwinner

Тайната на Коко / Coco

Ferdinand

Да обичаш Винсент / Loving Vincent

 

Кой трябва да спечели: Coco

Кой ще спечели: Coco

=============================

Най-добра оригинална песен от филм

Remember Me (от Coco)

Mystery of Love (от Call Me By Your Name)

This Is Me (от The Greatest Showman)

Mighty River (от Mudbound)

Stand Up For Something (от Marshall)

 

Кой трябва да спечели: Mystery of Love (от Call Me By Your Name)

Кой ще спечели: Remember Me (от Coco)

=============================

Най-добър документален филм

Abacus (Small Enough to Jail)

Faces/Places

Icarus

Last Men in Aleppo

Strong Island

 

Кой трябва да спечели: Faces/Places

Кой ще спечели: Abacus (Small Enough to Jail)

=============================

Най-добър късометражен документален филм

Edith & Eddie

Heaven is a Traffic Jam

Heroin(e)

Knifeskills

Traffic Stop

 

Кой трябва да спечели: Edith & Eddie

Кой ще спечели: Edith & Eddie

=============================

Най-добър чуждоезичен филм

A Fantastic Woman (Чили)

On Body and Soul (Унгария)

The Insult (Ливан)

Loveless (Русия)

The Square (Швеция)

 

Кой трябва да спечели: Loveless

Кой ще спечели: The Insult

=============================

Най-добра актриса в поддържаща роля

Мери Джей Блайдж - Mudbound

Алисън Джени - I, Tonya

Лесли Манвил - Phantom Thread

Лори Меткалф - Lady Bird

Оливия Спенсър - The Shape of Water

 

Кой трябва да спечели: Лори Меткалф за Lady Bird

Кой ще спечели: Алисън Джени за I, Tonya

=============================

Най-добър актьор в поддържаща роля

Уилям Дефо - The Florida Project

Уди Харелсън - Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Ричард Дженкинс - The Shape of Water

Кристофър Плъмър- All the Money in the World

Сам Рокуел - Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

 

Кой трябва да спечели: Уилям Дефо за The Florida Project или Ричард Дженкинс за The Shape of Water

Кой ще спечели: Сам Рокуел за Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

=============================

Грим и прически

Darkest Hour

Victoria and Abdul

Wonder

 

Кой трябва да спечели: Darkest Hour

Кой ще спечели: Darkest Hour

=============================

Монтаж

Baby Driver

Dunkirk

I, Tonya

The Shape of Water

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

 

Кой трябва да спечели: Baby Driver

Кой ще спечели: Dunkirk

=============================

Визуални ефекти

Blade Runner 2049

Guardians of the Galaxy Vol. 2

Kong: Skull Island

Star Wars: The Last Jedi

War for the Planet of the Apes

 

Кой трябва да спечели: Blade Runner 2049

Кой ще спечели: War for the Planet of the Apes

=============================

Късометражен анимационен филм

Dear Basketball

Garden Party

Lou

Negative Space

Revolting Rhymes

 

Кой трябва да спечели: Revolting Rhymes

Кой ще спечели: Negative Space

=============================

Късометражен игрален филм

Dekalb Elementary

The Eleven O’Clock

My Nephew Emmett

The Silent Child

Watu Wote: All of Us

 

Кой трябва да спечели: Watu Wote: All of Us

Кой ще спечели: My Nephew Emmett

=============================

Оригинална музика

Dunkirk

Phantom Thread

The Shape of Water

Star Wars: The Last Jedi

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

 

Кой трябва да спечели: Ханс Цимер за Dunkirk

Кой ще спечели: Александър Деспла за The Shape of Water

=============================

Сценография

Beauty and the Beast

Blade Runner 2049

Darkest Hour

Dunkirk

The Shape of Water

 

Кой трябва да спечели: The Shape of Water

Кой ще спечели: The Shape of Water

=============================

Операторско майсторство

Blade Runner 2049

Darkest Hour

Dunkirk

Mudbound

The Shape of Water

 

Кой трябва да спечели: Роджър Дийкинс за Blade Runner 2049

Кой ще спечели: Хойте ван Хойтема за Dunkirk

=============================

Костюми

Beauty and the Beast

Darkest Hour

Phantom Thread

The Shape of Water

Victoria and Abdul

 

Кой трябва да спечели: Phantom Thread

Кой ще спечели: Phantom Thread

=============================

Монтаж на звукови ефекти

Baby Driver

Blade Runner 2049

Dunkirk

The Shape of Water

Star Wars: The Last Jedi

 

Кой трябва да спечели: Baby Driver

Кой ще спечели: The Shape of Water

=============================

Звуков мишунг

Baby Driver

Blade Runner 2049

Dunkirk

The Shape of Water

Star Wars: The Last Jedi

 

Кой трябва да спечели: Dunkirk

Кой ще спечели: Dunkirk

=============================

Връчването на наградите "Оскар" ще бъде излъчено пряко на 4 март, единствено по bTV Cinema. Преди това, в продължение на цял месец, филмовият канал на bTV Media Group ще покаже 60 заглавия с награда или номинация за най-престижното кино отличие.